موسسه آموزشی فرهنگی راهیان کوثر خوزستان

گفتگو حجت الاسلام و المسلمین زرشناس با خبرگزاری بسیج

11 تیر 1399 | 10:32

فعالیت ۲۶مدرسه در راهیان کوثر خوزستان

مسئول موسسه راهیان کوثر سپاه حضرت ولی عصر(عج)خوزستان از فعالیت ۲۶مدرسه استان راهیان کوثر با مجوز رسمی آموزش و پرورش کشوری در ۱۰ شهر استان خوزستان با تلاش و حمایت سردار شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج)استان خبرداد.

حجت الاسلام و المسلمنی زرشناس در شامگاه یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج دراستان اظهار داشت: شروع بکار جدی موسسه راهیان کوثر سپاه حضرت ولی عصر(عج)استان از سال ۱۳۹۷بوده که در یک مدرسه آغاز و آرام آرام به ۱۳مدرسه ارتقاء پیدا کرد وبا لطف خداوند به ۲۶مدرسه در استان افزایش پیدا کرده است و پیش بینی می شود به بیش از ۳۰ مدرسه در استان برسد .
 
وی افزود: راهیان کوثر در پیش دبستانی ها و مهدها و دوره های اول و دوم دخترانه و پسرانه با مجوز رسمی آموزش و پرورش جمهوری اسلامی بصورت غیر دولتی و طبق قوانین مشغول به فعالیت شده و تاکنون دراین باره موفقیت های خوبی حاصل شده است .
 
وی بابیان حساسیت کار در مدارس و مساجد موجب تقویت دانش آموزان در تمام سطوح تربیتی و علمی و قرآنی می شود گفت: برای بکار گیری در راهیان کوثر در مدارس ازمعلمین و مربیان در سطح اموز ش های مذهبی و قرآنی و مهارتی و ورزشی استفاده شده و همچنین به تغذیه سالم و با برنامه ریزی مناسب در قالب طرح پایش سلامت برای دانش آموزان اهمیت ویژه ایی در راهیان کوثر وجود دارد.
 
حجت الاسلام و المسلمین زرشناس مسئول موسسه راهیان کوثر سپاه حضرت ولی عصر(عج)استان عنوان کرد : در نماز و اخلاق مداری در مدارس خیلی دقت داریم و در کارهای تعلیم و تربیت با همکاری معلمین هماهنگی های خوبی انجام گرفته و شیوه اموز ش بروز و فعال هست که در قراعت قرآن از روش های خوبی استفاده شده و برنامه های اردویی خوبی در نظر گرفته شده است .
 
وی بااشاره به ارتباط با مساجد از دیگر کارهای مهم راهیان کوثر هست بیان کرد : راهیان کوثر ارتباط خوبی با مساجد دارد یعنی دانش آموزان در مدارس و مساجد همراهی دارند و همچنین در کشور ۲۰سال راهیان کوثر در مدارس با بیش از ۵۰۰ مدرسه سراسر کشور فعالیت جدی دارد که تاکنون با موفقیت در حال انجام است و انشالله افزایش خواهد داشت.